Ilmarian myynti Mediverkolle

3J Partners toimi myyjien taloudellisena neuvonantajana koko kauppaprosessin ajan, kun  Pohjoissavolainen lastensuojelutoimintoja ja –palveluita kahdessa toimipaikassa tuottava Ilmaria Oy myytiin Mediverkolle. Myyjinä toimivat Maria Saarela-Kinnunen ja Ilpo Kinnunen. Ilmarian liikevaihto kaupantekohetkellä oli noin 2,4 miljoonaa euroa.

Mediverkko -konserni on yksi johtavista yksityisistä sosiaali- ja terveyspalveluiden tuottajista Suomessa. Yrityksen liikevaihto vuonna 2011 oli yli 60 miljoonaa euroa. Liikevaihto on yli kymmenkertaistunut viimeisen viiden vuoden aikana.

Jaa artikkeli

Ota yhteyttä meihin!

Jätä yhteystietosi meille lomakkeella, niin olemme sinuun pikimmiten yhteydessä. Tai ole suoraan yhteydessä asiantuntijoihimme. Käsittelemme kaikkia tietoja luottamuksellisesti.

"*" näyttää pakolliset kentät

Juuso Aulanko

Perustajaosakas, hpj

Jyväskylä

Hannikaisenkatu 22 A
Juuso Aulanko

Helsinki

Kalevankatu 20
Jari Räisänen

Tampere

Rautatienkatu 14 A9
Jussi Luoma